Agjencia Zhurnal.mk
Sport

FC Shkupi zyrtarizon Bougazelli-n dhe Senghor-in

Skuadra jonë ka kënqësinë që të prezentojë edhe dy ardhjet e reja në klub, për të vazhduar kompletimin e ekipit me futbollistë në të gjitha repartet, njoftojnë nga FC Shkupi.

Pas disa javëve në testime, të sulmuesit ët krahut të djathtë, Albert Bougazelli (Bebeto) dhe mesfushorin difensiv Faustin Senghor, klubi dhe futbollistët kanë vënë firmat me dy senegalezët për kontratë 2 vjeçare me opsion për ti vazhduar ato edhe për dy vite të tjera.

Ashtu sikurse gjatë punës me ekipin në kampion stërvitore në Antalya, por edhe në ndeshjet kontrolluese dy futbollistët kanë lënë përshtypje shumë të mira te stafi i trajnerëve dhe kryesia ju ka ofruar kontrata për të veshur fanellën bardhekaltër gjatë viteve në vazhdim.

Sulmuesi i krahut të djathtë, Albert Bougazelli (24) në vitin 2019 kishte dy paraqitje me kombëtaren e Senegalit, ndërsa gjatë karrierës së tij ka luajtur kryesisht në kampionatin më të fortë të shtetit të tij, me ekipet Génération Foot, ASEC Ndiambour, AS Dakar Sacré Coeurdhe Cneps Excellence.

Ndërkohë Faustin Senghor (27), gjithashtu karrierën e tij e ka kaluar më shumë në kampionatin senegalez me ekipin Casa Sports, por që në sezonin 2019 luajti në kampionatin më të fortë boshnjak me ekipin e Çelikut nga Zenica.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...