Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Federata Italiane dënon Conten dhe Interin

Antonio Conte dhe Inter janë dënuar me nga 2 mijë euro pasi trajneri i ‘Nerazzurrëve’ i kishte treguar gishtin e mesëm presidentit të Juventusit gjatë ndeshjes në shkurt.

Ky incident kishte ndodhur në dhomat e zhveshjes në stadiumin Allianz Stadium në Torino, transmeton lajmi.net.

Më 9 shkurt po luhej takimi në Kupën e Italisë mes Interit dhe Juventusit, kur Conte u drejtua nga zyrtarët e “Zonjës së Vjetër” dhe u kap nga kamera duke ia treguar gishtin e mesëm.

Federata Italiane e Futbollit po hetonte këtë rast dhe tani është vendosur që të dënojë edhe klubin edhe trajnerin.

Interi, si klub, do të duhet të paguajë 2 mijë euro dhe të njëjtën gjë duhet ta bëjë edhe Conte, i cili kishte insistuar se zyrtarët e kishin provokuar atë.

Postime të ngjashme

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

Propozohet fillimi i Ligës Unike edhe në konkurrencën e femrave

Dafina Vidishiqi

Ramos: Isha i gatshëm ta pranoja ofertën e Realit, por më thanë se kishte skaduar

Dafina Vidishiqi

Shaqiri flet për ndeshjen ndaj Turqisë: Jemi në presion, duhet të fitojmë

Dafina Vidishiqi

Alioski: Merituam një pikë ndaj Ukrainës, duhet të luajmë gjithë ndeshjen sikurse pjesën e dytë

Dafina Vidishiqi

Romelu Lukaku, lojtari i ndeshjes Danimarkë – Belgjikë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...