Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Fejzi Haziri: Kam dëshmi kush ka porositur “Monstrën”, ftoj Jovevskin dhe Ruskovskën të vijnë në burg t’i shohin!

Pasi është dënuar me 15 vite burim, ka marë fjalën edhe Fejzi Haziri i dënuar me 15 vite. Ai ka bë apel publik te prokurori Lubomir Joivevski, si dhe deri te udhëheqësja e Prokurorisë kundër krimit të organizuar, që ta vizitojnë në burg në Shutkë. Haziri tha se posedon dëshmi se kush janë porositësit dhe organizatorët e vërtetë të vrasjes, shkruan gazeta Lajm.

“Nëse në afat prej 10 ditëve nuk më vizitojnë që tua dorëzoj këto dëshmi, atëherë dëshmitë do tua dorëzoj mediumeve dhe ambasadave të huaja, me qëllim që të zbulohen porositësit dhe organizatorët e vrasjes”, theksoi Haziri, në fjalën e marë pasi u shqiptuar aktvendimi nga Gjykatësi, me të cilin Halil Demiri, Agim Ismailoviq dhe Afrim Ismailoviq u dënuan me burg të përjetshëm, Fejzi Aziri me 15 vite, kurse Haki Aziri me 9 vite.

Postime të ngjashme

ASH-ja mbledh kryesinë qendrore në Tetovë

R Zh

Kasami takon ambasadorin Geer: Grafa etnike nuk është pengesë për integrimin e vendit në BE

R Zh

Rasti Sazdovski/ Gjykimi për Jeton Luzhën vazhdon më 24 mars

Z H

Alternativa kërkon prolongim të regjistrimit derisa të zgjidhen problemet teknike

Z H

Edi Rama i gatshëm të presë Maqedoninë e Veriut për në konferencën e parë me BE

R Zh

Nikolla Dimitrov takoi Ambasadoren e Malit të Zi në vend, Marija Petroviq

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...