Shqipëri

Fëmijët në Siri, Lleshaj nga Libani: Situata e vështirë

Zhurnal Ads

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një lidhje live për Open nga Libani foli për mundësinë e kthimit të fëmijëve nga Siria. Lleshaj tha se situata nuk është aspak pozitive, dhe se terreni është i vështirë.

“Njëra prej çështjeve është e fëmijëve, po diskutojmë për evakuimin e tyre. Ne patëm plane ambizicioze që vjet por situatat që erdhën më pas e ndryshuan rrjedhën e gjërave disi. Situata gjithësesi mbetet e nderë, mësova se këtu ka 1000 raste në ditë të covid, kufiri me Siri është i mbyllur, Unë nuk dua të jap shpresa të kota. Nuk mund të ndiqet modeli kosovar, i pamundur kontrolli i situatës në terren është shumë fragile. Le të mos zgjojmë zhurmë të panevojshme për këtë çështje”, tha Lleshaj.

Postime të ngjashme

Këngëtarja Fjolla Morina ndalohet në kufi, po hynte në Shqipëri me armë zjarri

admin

Aksident i rëndë në aksin Sarandë-Piqeras, humb jetën një 34-vjeçar, plagosen dy të tjerë

admin

Jep dorëheqjen drejtoresha e qeverisë Rama

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...