Kuriozitete

Fëmijët që hanë peshk lexojnë më mirë

Zhurnal Ads

Një hulumtim i ri thotë që fëmijët që hanë më shpesh peshk dhe vaj peshku mund të jenë lexues më të mirë se sa moshatarët e tyre.

Hulumtuesit zbuluan se aftësia e fëmijëve për të lexuar është përmirësuar dukshëm pas konsumimit të Omega 3.

Acidet yndyrore omega-3 gjithashtu janë shoqëruar në mënyrë të pavarur me gjumë më të mirë dhe inteligjencë të shtuar.

Ekspertët thonë se gjetjet ritheksojnë rëndësinë e konsumimit të rregullt të acidit yndyror në dietat e fëmijëve, përmes vajit të peshkut, si peshkut salmon, peshkut tuna dhe sardeleve.

Postime të ngjashme

Ky shtet propozon të paguajë gratë për punët e shtëpisë

S.B.

​Joe Biden ”i dhënë” pas pastave!

S.B.

Rezidenca prej xhami e përshkruar si ‘shtëpia e re në një nga zonat më të shtrenjta të Londrës’ del në shitje për 50 milionë funte

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...