Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Feniksi dhe Denveri, kalojnë në raundin tjetër

Feniks Sans arritën ta mposhtin LA Lakers në “Staples Arena” të Los Anxhelesit me rezultat 113-100, për ta fituar serinë e “Play Off-it” me 4-2. Devin Buker shkëlqeu tek Feniksi me 47 pikë, 11 kërcime dhe 3 asistime bashkë me Krouder me 18 pikë dhe tetë kërcime. Te Lejkers më të mirët ishin: LeBron Xhejms me 29 pikë, dhe Shroder me 20 pikë.

Ndërkohë Portland Trail Blazers ka humbur serinë e “Play Off-it” nga Denver Nagets pran rezultatit 2-4 në fitore. Jokiç shkëlqeu me 36 pikë, ndërsa Porter shtoi edhe 26 pikë në fitoren 126-115. Te Portland shkëlqyen, Lilard me 28 pikë dhe MeKollum me 21 pikë.

Postime të ngjashme

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

Trent Alexander-Arnold i qëndron besnik Liverpoolit, nënshkruan kontratë të re afatgjate

D V

Arsenali refuzon ofertën e Romës, i ofron kontratë të re Granit Xhakës

D V

Williane refuzon një ofertë jashtëse nga Arabia Saudite

D V

Barcelona arrin marrëveshje për shitjen e Braithwaite në Ligën Premier

D V

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...