Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Feniksi ndal Juta Xhazin, Memfisi befason Atlantën

Skuadra e Feniksit fitoi pas kohës shtesë me rezultat 117-113 ndaj Juta Xhazi, në një duel mes dy ekipeve më të mira në Konferencën e Perëndimit. Një ndeshje spektakolare, ku për Feniksin u dalluan Booker me 35 dhe Paul me 29 pikë. Për Juta Xhaz, Mitçhell realizoi 41 pikë, por që mbetën për statistikë.

Pa probleme fiton skuadra e Bruklin Nets, që mundi 139-111 Nju Orlinsin, ndeshje ku diferencën e bënë Irving me 24 dhe Oldrixh me 22 pikë.

Memfisi, falë 30 pikëve të Allenit, mundi 131-113 Atlanta. Fiton edhe Denver, që mundi 106-96 San Antonion, sfidë ku shkëlqeu Nikolla Jokiç, autor i 25 pikëve dhe 10 kërcimeve. Rikthehet te fitorja ekipi i Hjustonit, që mundi 102-93 Dallasin.

Rezultatet:

Indiana – Minesota, 141-137

Bruklin – Nju Orlins, 138-111

Orlando – Uashington, 116-131

Boston – Nju Jork, 101-99

Atlanta – Memfis, 113-131

Hjuston – Dallas, 102-93

Oklahoma – Sharlot, 102-113

Denver – San Antonio, 106-96

Feniks – Juta Xhaz, 117-113

Postime të ngjashme

NBA nuk gjen paqe

Z H

Fernandes i vendos një kusht interesant Unitedit për të nënshkruar kontratën e re

Z H

Perezi e tall keq Jurgen Kloppin

Z H

Arsenali me telashe

Z H

Modriç zgjatë kontratën me Real Madrid

Z H

Perez: I pamundur transferimi i Mbappes e Haalandit pa Superligën Evropiane

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...