Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ferrari ka zbuluar se kur do të lançojë modelin e parë elektrik

Megjithëse ata ende po i rezistojnë “elektrizimit”, Ferrari tashmë e di se do të duhet të ofrojnë një model elektrik.

Kjo u zbulua nga udhëheqësi i kompanisë John Elkann gjatë konferencës vjetore dhe do të ndodhë në vitin 2025.

Elektrifikimi nuk është një detyrim, por është një mundësi e mirë për ta sjellë Ferrarin më afër gjeneratave të reja, sipas kompanisë, e cila deri vonë ka thënë se teknologjia e drejtimit elektrik, dhe veçanërisht bateritë, nuk mund të plotësojnë nevojat e super veturave.

Kujtojmë, Maserati ka njoftuar performancën elektrike të MC20 të ri për 2023, dhe kilometrat e provës tashmë janë duke u bërë në pistën e provës së Ferrarit.

Kush e di, së shpejti mund të shohim Ferrarin e parë elektrik në të njëjtin vend.

Postime të ngjashme

Volkswageni përditëson Tiguan Allspacein

S.B.

Mercedes legjendar që ka udhëtuar 1.25 milion kilometra tani është në shitje

S.B.

Detajet e aksidentit fatal të Tesla-s bëjnë që çmimi i kësaj kompanie të bie shumë

S.B.

Mendoni të blini një makinë të përdorur? Këto janë 5 mashtrimet më të zakonshme nga të cilat ju rrezikoheni

S.B.

BMW punon me kompozitor të njohur për të krijuar zërin e veçantë të veturave elektrike

S.B.

Audi R8 prek lehtësisht shpejtësinë 335 km/orë, më shumë se maksimumi i deklaruar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...