Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ferrari njoftoi një veturë të re revolucionare sportive për në fund të qershorit

Spekulohet se është një hibrid V6.

Ishte fundi i prillit kur Ferrari prezantoi modelin Competizione në dy versione, me një motor V12, dhe tani kompania po përgatitet të mbajë premierën e një veture të re sportive me më shumë cilindra.

Videoja e njoftimit, e cila lë të kuptohet për ardhjen e afërt të një modeli të ri “revolucionar”, nuk zbulon shumë, përveç datës së premierës së tij – 24 qershor.

Ne do të zbulojmë se çfarë lloj veture do të jetë javën e ardhshme, por përdorimi i fjalës “revolucionar” sugjeron që ajo është një lloj krejt tjetër i Ferrarit, transmeton Telegrafi.

Anëtarët e forumit FerrariChat bien dakord që marka italiane do të paraqesë modelin e saj të ri bazë të krijuar për motorin V6, i cili fillimisht u njoftua në shtator 2018.

Ngjashëm me SF90 Stradale, thuhet se modeli i ri do të jetë hibrid plug-in. Ka raporte kontradiktore në lidhje me motorin me djegie të brendshme, pasi disa thonë se do të jetë një Ferrari V6 i pastër, ndërsa të tjerët mendojnë se ka të bëjë me Nettun 3.0-litërsh binjakë të Maserati.

Ai motor në Maserati MC20 prodhon 630 kuaj fuqi, por pritet që pasardhësi shpirtëror i Ferrari Dino të japë më shumë kuaj fuqi me motorin elektrik. 

Postime të ngjashme

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

Richard Hammond shet një pjesë të koleksionit të veturave dhe motoçikletave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...