Auto

Ferrari prezanton kryeveprën e radhës

Ferrari ka prodhuar makina fantastike gjatë historisë së tij, por makina më e re është një perlë e vërtetë.

Janë dashur dy vjet për krijimin e Ferrari Omologata, që është e bazuar te Ferrari 812 Superfast.

Me një shasi të frymëzuar nga makinat e garave GT, Ferrari i ri është dizenjuar për rrugë dhe për pista.

Ferrari Omologata ka një motor V12.

Sa i përket çmimit, marka italiane nuk ka dhënë asnjë informacion, por ka mundësi që të kushtojë më shumë sesa 812 Superfast, që sot blihet me rreth 350 000 euro.

Postime të ngjashme

Volkswagen ID.3 gjatë testit të përplasjes, rezultatet ishin të mira

admin

Opel prezanton makinën më tërheqëse të saj dhe me çmim shumë konkurruese

admin

“Mercedesi” bazohet në evolucion, “Tesla” në revolucion

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...