Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ferrari SF90 Stradale – makina më e shpejtë në botë me tre motorë

Mundësohet nga teknologjia hibride, dhe nga ‘gjumi’ në 100 km/orë i duhen vetëm 2.5 sekonda.

Ferrari ka përgatitur një model të quajtur SF90 Stradale dhe është një model hibrid kur mundësohet nga një motor biturbo V8 4.0 litërsh me 3 motorë, që kur kombinohen prodhojnë 1000 kuaj fuqi, transmeton Telegrafi.

Në Maranello, ata thonë se Stradale është modeli më i fortë dhe më i shpejtë i prodhimit në historinë e gjatë të Ferrarit.

Tani një grup njerëzish kanë vendosur ta provojnë këtë pretendim.

A është Ferrari SF 90 Stradale vërtet makina më e shpejtë në botë e Ferrarit?

Postime të ngjashme

Domethënia e logos – Tesla!

D V

Golf GTI u shit për gati 45,000 euro

D V

BMW i4 M50 është vetura e parë e sigurisë elektrike nga një kompani bavareze

D V

Pas disa gotave me alkool, shoferin e zë gjumi prapa timonit – Telsa Model S me ndihmën e autopilotimit u ndalë vetë

D V

Ky është një McLaren për fëmijë

D V

A e dini se si të vozisni në një rrethrrotullim: Duhet të ndiqni këto rregulla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...