Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Ferrari shpalos modelin e veçantë të garave

Zhurnal Ads

Ferrari ka shpalosur modelin 488 GT Modificata, që është versioni i garave i modelit 488 GTB. Vetura e re është e dizajnuar për të rivalizuar McLaren Sennan GTR dhe Lamborghinin SCV12.

Ai është i prodhuar në shifra të limituara, me Ferrarin që planifikon ta shesë Modificatan vetëm për ngasësit që marrin pjesë në disa gara të caktuara të automobilave.

Secili ekzemplar duhet të porositet që të prodhohet.

Ferrari ka përdorur fije karboni për të zëvendësuar panelet trupore të modeleve standarde duke ripunuar në aerodinamikën e veturës për të ofruar më shumë agresivitet.

Vetura ka motor 3.9-litërsh V8, ndërsa kompania s’ka bërë të ditur ende sa kuajfuqi do të gjenerojë ky model. Raportohet se ai do të ketë “rreth 700 kuajfuqi”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kjo është BMW-ja më e rrezikshme e policisë në ‘Autobahn’

S.B.

Në vitin 1999, Elon Musk bleu veturën e parë super sportive

S.B.

Mini Vision Urbanaut është një veturë që ofron largim nga stresi

S.B.

BMW prezanton modelin e ri M5 sportiv

admin

Një Aston Martini unik që nuk e kemi parë asnjëherë deri më tani

admin

VW investon për prodhimin e automjeteve elektrike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...