Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Festa e paraparë me 50 persona “i doli nga kontrolli”, studenti në Britani merr “dënimin më të madh të mundshëm”

Një student i cili u gjobit me 10,000 funte për mbajtjen e një feste në shtëpi me 50 të ftuar ka kërkuar falje pasi ajo që parashihej të ishte një “festë e vogël” i doli nga kontrolli.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, Stuart Hawk, 19 vjeç dhe shokët e tij të shtëpisë pretenduan se ata ftuan vetëm 25 persona në shtëpinë e tyre të përbashkët në Lenton, Nottingham, të premten në mbrëmje, por dhjetra të tjerë u paraqitën papritur.

Studenti i politikës në Universitetin Nottingham ishte ndër të parët që u dënua me gjobën më të madhe për organizimin e një tubimi që theu kufizimet e vendosura shkaku i coronavirusit.

Siç thuhet më tej, atij iu dha shansi për t’i dhënë fund festës nga këshilli lokal përpara se policia të vinte dhe të lëshonte dënimin masiv.

Ai i tha MailOnline: ‘Ne nuk duam të flasim për atë që ndodhi. E gjitha ka qenë një tronditje e madhe. Sigurisht që të gjithë do të dëshironim t’i kërkonim falje çdo fqinji që mund të jetë ofenduar’.

Kështu, grupi shkruajti disa letra dhe ua dërgoi fqinjëve, për të kërkuar falje.

Postime të ngjashme

Shkoi për të pirë, gruaja amerikane u mërzit shumë kur pa përshkrimin që i ishte bërë në faturë

S.B.

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

S.B.

Dhjetë fotografi që do të duhet t’i shikoni dy herë, për të kuptuar se çfarë po ndodh në to

S.B.

Videoja virale e qenit që e shpëton qenin tjetër nga mbytja në pishinë

S.B.

Gruaja u shkurorëzua nga burri pasi vuri re një detaj në foton e tij

S.B.

Një mace “kurioze” u ngjit me alpinistët në majën e një mali zviceran

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...