Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Festivali “Glastonbury” shtyhet për të dytin vit radhazi për shkak të koronavirusit

Organizatorët e “Glastonbury” kanë bërë të ditur sot se festivali i përvitshëm nuk do të zhvillohet as këtë vit për shkak të pandemisë me koronavirus.

Në një postim në faqen zyrtare të festivalit në Twitter sqarohet se është bërë i pamundur zhvillimi i tij edhe këtë vit pasi e njëjta gjë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, raporton BBC.

“Me keqardhje ju njoftojmë se festivali Glastonbury nuk do të mbahet këtë vit dhe se kjo po ndodh për të dytën herë pas anulimit të tij edhe vitin e kaluar. Biletat e këtij viti do të barten për vitin e ardhshëm”, thuhet në sqarim.

Fansat e festivalit të cilët i kishin blerë biletat në vitin 2019 do të duhet të presin sërish, deri në vitin 2022.

Glastonbury është një prej festivaleve më të mëdhenj që zhvillohet në Britani të Madhe e ku marrin pjesë këngëtarët më me zë nga bota.

Në mesin e këngëtarëve të cilët kanë performuar pothuajse çdo vit në këtë ngjarje muzikore janë edhe këngëtaret kosovare Rita Ora e Dua Lipa.

Postime të ngjashme

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

Linda Halimi: Kam ende të afërm që nuk më flasin pas martesës me Big D

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...