Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Festoi 90-vjetorin e lindjes duke u hedhur me parashutë nga 4.500 metra, gjyshja britanike paratë e mbledhura i jep për bamirësi

Një gjyshe aventuriere ka festuar ditëlindjen e saj të 90-të duke u hedhur me parashutë nga 4.500 metra lartësi – e këtë e ka bërë që paratë e mbledhura nga spektatorët t’i dhurojë për bamirësi.

Patricia Baker nga Lyton në Lancashire, ka realizuar ëndrrën e saj të kamotshme për t’u hedhur nga aeroplani me parashutë, e 1.500 funtet e fituara do t’i ndajë për dy projekte – shkollën Hillside dhe spitalin për fëmijë, transmeton Telegrafi.

Gjyshja që i ka gjashtë nipa e mbesa dhe katër stërnipa e mbesa, është shfaqur në programin e mëngjesit “Good Morning Britain”, përkrah bijës 59-vjeçe Carole.

“Kur kërceva ishte një ndjenjë brilante”, ka deklaruar Patricia derisa po intervistohej nga gazetarët Piers Morgan dhe Susanna Reid.

Postime të ngjashme

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

S.B.

Regjistroi një video të drejtpërdrejtë: Një aksidentit që përjetoi, bëhet hit në internet

S.B.

Ky qytet i ‘mërzitur’ në Rusi është i shkretë, temperaturat arrijnë deri në -50 gradë

S.B.

Çfarë fati – BMW mezi shmangu përplasjen me një tufë drerësh

S.B.

Shumë as nuk e dinë që e kanë këtë fobi, a jeni mes tyre?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...