Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Fetah Rudi shtrihet në QKUK pas përkeqësimit të gjendjes nga COVID-19

radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK pas përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore, njofton Insajderi.

Ditë më parë u bë e ditur që deputeti Rudi është prekur nga Coronavirusi.

Sot, i biri i tij, Petrit Rudi ka thënë se i ati tashmë është në gjendje stabile dhe ka shenja të përmirësimit.

“Te dashur miq, ne pamundesi qe tu pergjigjemi te gjitha thirrjeve dhe interesimit te juaj per gjendjen e babit, ju njoftoj se pas keqesimit te gjendjes, babi po e vazhdon trajtimin ne Kliniken Infektive ne Prishtine. Momentalisht gjendjen e ka stabile, me shenja drejte permiresimit. Lutemi per sherimin e plote te babit, dhe te gjithe te prekurve me Covid-19. Mirenjohje dhe respekt per te gjithe, Petrit Fetah Rudi”, ka shkruar ai në Facebook.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...