Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Fetahu flet ekskluzivisht për Zhurnal: BFI faktor stabiliteti, paqeje dhe solidariteti

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Agjencia e Lajmeve Zhurnal ka realizuar intervistë ekskluzive me u.d kryetarin e Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu.

Ai në këtë intervistë ka folur për planet e tij në BFI, reformimi i këtij institucioni, dhe dallimet kur ka qenë Kryetarë i Myftinisë së Gostivarit dhe tani kryetar i BFI-së.

Ef.Fetahu gjithashtu ka folur edhe për çështjen e akreditimit të Medresesë Isa Beu që vazhdon të jetë e pazgjidhur dhe paraqet problem për të diplomuarit e saj.

Ai thotë se fatkeqësisht vazhdojnë e dhe më tutje lojnat destruktive të forcave që nuk dëshirojnë një Bashkësi stabile, të qetë, të fortë dhe produktive. Sipas tij kjo po ndodh m’u në kohën kur po bëjmë përpjekje maksimale në stabilizimin ekonomik të BFI e RMV.

Intervistën e plotë me Kreun e BFI-së, Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu mund ta lexoni nesër në Agjencinë e Lajmeve Zhurnal në orën 8:00.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Borë dhe mjegull në Kodrën e Diellit, dukshmëri e ulur edhe në Strazhë

T E

154 shoferë të dënuar në Tetovë dhe Gostivar për vozitje të shpejtë

Z H

Borissov: Bullgaria e gatshme për dialog me Maqedoninë e Veriut

E.E.

Pendarovski: OKB-ja do të jetë efikase aq sa do t’i lejojnë vendet anëtare

Z H

Bashkëpunimi ekonomik dhe politik me Çekinë i rëndësishëm për integrimet evropiane të vendit

E.E.

Nelloski: Kjo Qeveri nuk do të zgjatë më tepër se deri në zgjedhjet lokale vitin tjetër

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...