Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Fiasko e projektit të gjelbër: Ndërtesat shndërrohen në xhungla, qytetarët refuzojnë të jetojnë

Ndoshta do të mendoni se nuk janë reale, por ekzistojnë një bllok ndërtesash projektuara me bimësi nëpër ballkone.

Blloku i ndërtesave të banimit kishte përfunduar më 2018 në Chengduu në provincën Sechuan. Ndërsa bimësitë janë rritur aq shumë, sa që pronarët e apartamenteve po i shmangin dhe po hezitojnë të jetojnë brenda tyre për shkak të numrit të madh të mushkonjave, raportojnë mediat kineze.

826 apartamentet që ishin nxjerrë në shitje, brenda pak ditëve ishin blerë nga qytetarë të vendeve të ndryshme.

Megjithatë, siç raportojnë kineze, vetëm dhjetë familje janë vendosur në këto ndërtesa. Banorët besojnë se apartamentet janë të pajetueshme për shkak të bimëve nëpër tarraca dhe fasadës, që pothuajse është shkatërruar dhe numrit të madh të mushkonjave nga gjelbërimi /abcnews.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...