Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Fiat sjell “Hej Google”

Ndërsa koha kalon, veturat po bëhen gjithnjë e më “digjitale”, dhe këto kompani po kërkojnë një partner nga industria e automobilave për të bërë një veturë, kështu që Fiat ka bërë një bashkëpunim me Google.

Ky mund të jetë bashkëpunimi më ekstrem i deritanishëm, Fiat 500s, 500X crossover dhe 500 L MPV janë ‘çanta’ të brendit me ngjyra dhe grafikë të Google, dhe “Hey Google” do të gdhendet mbi rrotat e përparme.

Gjithashtu, mbishkrimi “Hej Google” mund të gjendet në ulëset, i cili është parë deri më tani vetëm në pjesën e jashtme të veturës.

Të tri veturat e përmendura do të kenë ekrane me prekje 7 inç me asistentin Google të instaluar, dhe disa prej tyre ofrojnë mundësi unike për shkak të shërbimit Fiat Mopar Connect.

Postime të ngjashme

Në qershor vjen gjenerata e re e Kia Sportage

S.B.

BMW X5 mundohet, por dështoi të ‘kapte’ Audi A7 në autostradë

S.B.

“Ari i bardhë” poshtë lumit Rin: Gjermania supozohet se ka litium për 400 milionë vetura

S.B.

Hyundai tërheq afro 400 mijë automjete nga tregu për shkak të problemeve me motor

S.B.

Lamborghini Murcielago u shit për 400 mijë dollarë

S.B.

Zvicra arreston 12 persona që vozisnin automobilat me një shpejtësi rreth 300 km/orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...