Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Fileto pule në salcë kremoze: Mënyra më e mirë për të përgatitur mish të bardhë!

Zhurnal Ads

Gatuni një vakt për ta mbajtur gjatë në mend…

Përbërësit:

– 1 spec;
– 300 gr panxhar ose spinaq;
– dhjamë;
– kripë;
– piper;
– domate të thata;
– 200 ml salcë kosi për zierje;
– 100 g djathë blu;
– hudhër pluhur;
– 800 g gjoks pule.

Përgatitja:

Fërgoni qepët, specat dhe kërpudhat. Shtoni spinaqin, vazhdoni t’i zieni.

Hidhni në të kremin për zierje, kripën, piperin, shtoni pluhurin e hudhrës, thërrmoni djathin blu brenda.

Shtoni domatet e thara. Prisni që përbërësit të bashkohen.

Bëni xhepa në fileto pule, pritni në mes, por jo deri në fund.

Mbusheni një pjesë me salcë dhe mbyllni me shkoptha të vegjël në formë shtize.

Fërgoni mishin në zjarr mesatar. Rrotulloni nga të gjitha anët.

Kur të jetë gati, shërbeni në pjatë dhe qitni sipër mishit pjesën e mbetur të salcës.

Ju bëftë mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dilema kulinare: Maja e thatë apo e freskët – cila përdoret për bukë dhe cila për pasta

S.B.

Ekziston mënyra e shpejtë që të arrihet lakra turshi për vetëm 12 orë!

S.B.

Bukë e pjekur me djathë: Racion i lirë dhe i shpejtë, të cilin të gjithë do ta adhurojnë!

admin

Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

S.B.

Truk efikas kuzhine: Kështu bëhet sërish e freskët sallata e gjelbër e vyshkur

S.B.

Oriz me panxhar

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...