Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Filipçe angazhon studentë të mjekësisë në luftën kundër covid 19

Shkup, 16 tetor – Zhurnal.mk – Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot është takuar me studentët e vitit të gjashtë të mjekësisë së përgjithshme, të cilët janë të gatshëm të ndihmojnë në luftën me Covid 19, informon Zhurnal.

Ministri Filipçe ndjehet i lumtur që të rinjtë janë të vetëdijshëm për rolin e tyre në shoqëri sidomos në këto momente krize.

“Më vjen mirë që punonjësit e ardhshëm shëndetësor janë të vetëdijshëm dhe njohin rolin e tyre të rëndësishëm në shoqëri në momente krize. Kontributi i tyre është i rëndësishëm, u uroj punë të suksesshme”, deklaroi ministri Filipçe.

Ndryshe angazhimi i studentëve vjen në kohë kur numri i pacientëve me Covid po rritet dukshëm si dhe pas dorëheqjes të disa motrave medicinale nga Klinika Infektive.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

ESHS: Regjistrimi po zhvillohet pa probleme, aplikacioni për diasporën është i sigurt

Z H

Nikollovski: Vazhdimisht do të shqyrtohet realizimi i Planit për korrupsion

Z H

Mot me diell dhe me erë për fundjavë shi dhe temperatura më të ulëta

Z H

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...