Filipçe bën thirrje për vaksinim për termin të caktuar

Shkup, 13 korrik  – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në “Facebook” tha se tashmë nuk ka nevojë për të caktuar termin për vaksinim.

 

“Vizitoje spitalin më të afërt publik dhe vaksinohu pa termin të caktuar”, tha Filipçe.

Ai thotë se vetëm me sjellje me përgjegjësi ndaj vetes dhe të tjerëve mund t’i jepet fund pandemisë.

“Bëhu i përgjegjshëm, kujdesu për veten dhe më të afërmit tuaj”, shkroi Filipçe.

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

D V

Forumi ekonomik në Shkup, Zaev, Rama e Vuçiç do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Z H

Bërns: Korridori 8 është prioritet i Qeverisë, por edhe i rajonit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More