Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe – Danilovski: Është dakorduar formimi i një trupi këshillues joformal nga profesorët në pension të Fakultetit të Mjekësisë

Shkup, 29 dhjetor – Zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë Dr. Venko Filipçe u takua sot me prof. Dr. Dragan Danailovski, me të cilin ranë dakord të formohet një organ këshillues joformal i profesorëve në pension nga Fakulteti i Mjekësisë, në mënyrë që të analizohet situata aktuale në shëndetësi, kumton Ministria e Shëndetësisë.

“Në fund të këtij viti, dua të shpreh falënderime të veçanta për prof. Dr. Dragan Danailovski për të gjithë kontributin e deritanishëm në krizën kovid. Ai ishte jashtëzakonisht profesional dhe konstruktiv në media, që kontribuoi në mënyrë të konsiderueshme në fushatën e informimit. Përveç kësaj, këshillat e tij për mua dhe të gjithë ekipin në lidhje me menaxhimin dhe parashikimet për zhvillimin e pandemisë ishin të një rëndësie të madhe. I uroj shëndet dhe suksese në vitin e ri. Besoj se do të vazhdojmë bashkëpunimin”, tha Filipçe.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...