Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: “Ivermectin” është efikas dhe mund ta merni vetëm me udhëzim të mjekut

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot mori pjesë në hapjen e spitalit modular në Kërçovë, e prej ku theksoi se ilaçin “Ivermektin” qytetarët do të mund ta marin vetëm me recetë nga mjeku, informon Zhurnal.

Këto tableta janë të disponueshme në barnatore, por sipas disa hulumtimeve dje nga një media maqedonase, u konstatua se këto tableta rrallë mund të gjenden. Ivermectin kishte vetëm tek barnatorja Zegin e cila gjendet tek spitali i qytetit “Shën Naum Ohridski”.

“Ky ilaç është efikas për Covid dhe meret vetëm me propozim të mjekut amë”, tha shkrutimisht i pari i shëndetësisë, Filipçe./Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Agjencia për Përkrahje Financiare në Buqësi dhe Zhvillim Rural hap Thirrje publike, mbështet me grante (Detajet)

T E

Kujdes për të dhënat personale kur të bleni online

Z H

Drejtori Sela në takim pune me ministrin e Drejtësisë

T E

Karakaçanov: Nuk besoj në intervista, ajo që tha Zaev duhet të dëshmohet në vepër

Z H

OPH: Niveli i kufizimit të orarit të punës do t’i detyrojë hotelierët të bëjnë racionalizim të punësimeve

E.E.

Nga 1 janari, viza online ETIAS edhe për qytetarët e RMV-së

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...