Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Janari pritet të jetë periudha më e rrezikshme

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe theksoi se muaji janar i vitit të ardhshëm do të jetë periudha më e rrezikshme me koronavirusin. Ai këtë paralajmërim e bëri në emisionin “Top Tema” në TV Telma.

Sipas tij, janari është periudha kur do të përfundojë cikli prej dy muajve kur njerëzit kohën më të madhe e kalojnë në ambiente të mbyllura.

Ministri Filipçe është kategorik se nuk do të ketë orë policore në nivel të shtetit, pavarësisht se si do të jetë fotografia epidemiologjike. Por ai nuk përjashtoi mundësinë e aplikimit të orës policore në komuna apo lagje të caktuara.

Filipçe bëri thirrje që qytetarët të respektojnë masat dhe të mbajnë maska, pasi që do të ketë gjoba më sanksionuese.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...