Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Ka kuadro të mjaftueshme, i zgjerojmë kapacitetet spitalore

Zhurnal Ads

Shkup, 24 tetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe nga Strumica tha se kapacitetet e spitalit të këtij qyteti janë zgjeruar dhe se tani në dispozicion janë 100 shtretër për pacientë me COVID-19.

Filipçe përsëriti qëndrimin se duhet të respektohen masat dhe kufizimet dhe se spitalet janë të gatshme për t’i hospitalizuar pacientët.

“Edhe pse personeli mjekësor është i lodhur,me sistemin e rotacionit kemi kapacitete të mjaftueshme për t’i përfshirë të gjitha spitalet në shtet. Ju bëj thirrje të gjithëve të t’i respektojnë masat ndërsa ne jemi të gatshëm edhe nëse ka përkeqësim të gjendjes me virusit”, tha Filipçe.

Ndryshe, ekipit të Strumicës iu bashkëngjitën dy infektologë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

OEMVP fillon me realizimin e programit për transformim të kompanive në realitetin e ri

E.E.

Është vazhduar afati për zgjedhjen e ofertuesit për projektim dhe ndërtim të stacionit për ujërave fekale

Z H

Kreu i Butelit, Smilevski rezulton pozitiv me Covid 19

T E

Selmani: Vetoja bullgare, dështim i radhës i RMV-së

T E

Janë sanksionaur 411 vozitës në Shkup, 83 prej të cilëve për tejkalim të shpejtësisë

admin

Shahpaska: Për mbylljen e kopshteve vendosim bashkarisht me MSh dhe Qeverinë

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...