Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Lufta kundër virusit do të vazhdojë edhe në vitin 2021

Shkup, 25 dhjetor – Ministri i Shëndetësisë në konferencën e “Civil” e quajtur “Perspektiva 2021” u shpreh se lufta kundër krizës së Kovidit do të vazhdojë edhe në fillim të vitit të ardhshëm, përcjell SHENJA.

“Lufta kundër krizës së Kovidit do të vazhdojë edhe në fillim të vitit të ardhshëm, megjithëse tani tendencat janë të tilla që numrat po tregojnë se epidemia disi po ulet, më pak pacientë në spitale, më shumë termine për testime, më shumë shtretër të lirë, përderisa disa repartë do të kthehen në mënyrën normale të funksionimit . Sidoqoftë kjo nuk do të thotë se ne do të të relaksohemi plotësisht, megjithatë kjo luftë e deritanishme na ka mësuar se virusi është shumë i paparashikueshëm dhe se surprizat mund të ndodhnin në të ardhmen dhe ne jemi të përgatitur”, deklaroi Filipçe.

Postime të ngjashme

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Nesër protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...