Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Ndryshimet e Ligjit për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse pritet të miratohen në procedurë të shkurtuar

Shkup, 17 tetor – Ligji për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse veçmë është në procedurë parlamentare dhe me ndërhyrje amendamentesh do të ketë mundësi javën e ardhshme të intervenohet, ka paralajmëruar sot në Shtip, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Është ofruar një situatë e tillë të mund të intervenohet në ligjin për shkak se një pjesë e dekreteve, rekomandimet për mbajtjen e pajisjes mbrojtëse në mjedis të jashtëm janë vënë në dekretin me fuqi ligjore e cila ishte miratuar në fund të gjendjes se jashtëzakonshme. Ashtuqë kjo është mënyra më e mirë të kemi një masë e cila është efikase dhe do të mund të kontrollohet dhe zbatohet”, ka thënë Filipçe.

Postime të ngjashme

Lotët e Bujar Osmanit për bullgarët, goditje e ashpër nga Skender Rexhepi – Zejd

R Zh

Alternativa: Nuk i bashkangjitemi Qeverisë, kemi programin tonë zgjedhor

Z H

Komisioni Evropian kërkon nga të gjithë të mos e politizojnë regjistrimin

Z H

Kontabilistët: Kërkojmë prolongimin e afatit për llogaritë vjetore të jetë deri më 31 mars

R Zh

Prokuroria ngritë aktakuzë kundër shtatë pjesmarësve në protestën për “Monstrën”

Z H

EKSKLUZIVE / Koalicioni ASH-AAA do të ngritë interpelancë ndaj Bujar Osmanit!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...