Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Në disa vende fqinje pacientët kanë qëndruar të shtrirë nëpër korridoret e spitaleve, por kjo u fsheh!

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Në disa vende fqinje, të cilat nuk publikuan situatën reale me Covid-19, kishte pamje si në Itali, tha ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në paraqitjen e tij në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat. Siç tha ai, fotografia e spitaleve atje ishte krejt e ndryshme nga ajo që e treguan mediumet lokale.

“Kishte disa qytete në disa vende fqinje që kishin skenarë shumë të ngjashëm me ato në Itali. Me njerëz të shtrirë nëpër korridoret e spitaleve dhe kjo askund nuk u shfaq në medium, ne e dinim nga kolegët tanë”, tha Filipçe.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Brukseli ende shpreson se Shkupi dhe Sofja mund të arrijnë kompromis

E.E.

Gjykata Supreme konfirmon dënimin prej 4,8 vjet për Sead Koçan

Z H

Pala maqedonase shpreson për zgjidhje me Bullgarinë në mënyrë që të dyat të dalin fituese

Z H

Vetoja për negociatat/ Zaev: Bullgaria nuk ishte fashiste, kemi histori të përbashkët

R ZH

VMRO-DPMNE: Në vend që të ndërmarrë masa konkrete, pushteti i hedh poshtë ato që ne i propozojmë

E.E.

28 pacientë ndërruan jetë me Kovid-19, 1.120 raste të reja

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...