Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Nesër arrijnë vaksinat ruse kundër Covid-19

Shkup, 6 mars – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pas vizitës së tij në Saraj deklaroi se gjatë ditës sës nesërme pritet të vijnë 3.000 vaksina ruse kundër Covid-19.

“Me shumë gjasë të mërkurën do të nis vaksinimi, ndërsa nesër pritet të arrijnë në Aeroportin e Shkupit, rreth orës 14:00”, pohoi Filipçe.

Ndryshe, Maqedonia e Veriut pritet të furnizohet me rreth 200 mijë vaksina ruse Sputnik V.

Postime të ngjashme

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

Stevo Pendarovski: Ndryshim i kufijve të Ballkanit do ta destabilizojë rajonin

N E

Prokuroria do ta ankimojë vendimin për paraburgim e Dragi Rashkovskit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...