Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe nesër në takim me Trupin koordinues, do të diskutojnë për planin për vaksinim kundër Covid-19

Zhurnal Ads

Shkup, 3 dhjetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, nesër do të ketë takim pune me Trupin koordinues për vaksina kundër COVID-19 nëpërmjet mekanizmit KOVAKS, që pritet në mënyrë globale të sigurojë vaksinat.

Nga ministria thonë se në takim do të shqyrtohet strategjia për imunizim me vaksinat kundër COVID-19, si dhe distribuimi, kategoritë e qytetarëve që do të vaksinohen së pari dhe procedura e vaksinimit.

“Në takim gjithashtu do të shqyrtohet përvoja e vendeve evropiane në pjesën e përgatitjeve për vaksinim, pas çka opinioni do të informohet për planin operativ për vaksinimin kundër COVID-19”, thonë nga MSH.

Ndryshe, Mbretëria e Bashkuar është bërë vendi i parë në botë që e ka miratuar vaksinën kundër COVID-19 dhe nga java e ardhshme do të fillojë gjithçka.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Elmi Aziri: Sa më parë të hapen bisedimet me BE kurse kontestet historike ti zgjidhin historianët

R ZH

Mbyllen dy lokale në Gostivar dhe Tetovë, punuan jashtë orarit të caktuar, arrestohen pronarët

Z H

Vazhdon protesta kundër deponisë Rusino

T E

Editorial: Stop dhunës ndaj mjekëve!

R ZH

Maqedoni: 8 të vdekur, 99 të infektuar dhe 214 të shëruar nga Covid 19

Z H

BERZH për vitin e ardhshëm parashikon rënie të BPV-së në Maqedoni për 5%

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...