Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe nesër takohet me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19

Shkup, 3 dhjetor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe nesër do të realizojë takim pune me Trupin Koordinues për vaksina kundër Covid-19 që do të sigurohen përmes COVAX mekanizmit.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në takim do të diskutohet për strategjinë për imunizim me vaksinë kundër Covid-19 si dhe për pranimin dhe shpërndarjen e vaksinës, respektivisht për kategoritë e qytetarëve që do të marrin të parët vaksinën si dhe për procedurën e vaksinimit.

Në takim priten të shqyrtohen edhe përvojat e vendeve evropiane në lidhje me strategjinë logjistike për shpërndarje të vaksinës.

Postime të ngjashme

Mariçiq takon gazetaren Smilevska, përmes ndryshimeve në Kodin penal të rritet mbrojtja e gazetarëve

T E

Covid-19, kërkohet ndryshimi i protokollit për viktimat

E.E.

Qeveria miratoi Programin e Reformës Ekonomike 2021-2023

D J

Shumica parlamentare, pa zgjidhje për mungesën e kuorumit

Z H

Janevski: Të çlirohemi nga interesi individual dhe të ndërtojmë qasje të përbashkët

T E

Përkatësia etnike në letërnjoftime, BESA: Një gjë e tillë do të bëhet…

D J
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...