Filipçe: Nga tetori, e nevojshme certifikata me dy doza të vaksinës

Shkup, 17 shtator – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot tha se pritet që nga muaji tetori për të hyrë në objekte gastronomike dhe për të organizuar ngjarje do të jetë e nevojshme të tregohet certifikatë plotë e vaksinimit, transmeton Alsat. Filipçe tha se për ndryshimin në fjalë do të japin kohë e mjaftueshme deri në miratim.

“Njëra prej masave që me siguri do të rekomandohet, gjithashtu me siguri do të japim mjaftueshëm kohë është nevoja që të tregohet certifikatë për së paku dy doza të vaksinës për hyrje në objekte gastronomike dhe për organizim të ngjarjeve”, theksoi Filipçe.

Related posts

Dy zjarrfikës kanë mbetur të lënduar gjatë shuarjes së zjarrit në spitalin modular të Tetovës

N E

Deri tani 21 kandidatë të pavarur për kryetarë komunash i kanë mbledhur nënshkrimet e nevojshme

Z H

Filipçe dhe Hasani nuk janë fajtorët thotë Zaev! Do të shkarkohen vetëm drejtorët e Spitalit të Tetovës Florin Besimi dhe Artan Etemi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More