Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Nuk ka nevojë për orë policore, nëse duhet kafenetë do të mbyllen më herët

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një emision në TV Sitel tha se po shqyrtohet masa e orës policore gjatë mbrëmjeve.

“Tani nuk është koha për orë policore, por po shqyrtohet si mundësi që të ketë kufizim të lëvizjes në mbrëmje. Ne kemi rekomanduar masa që njerëzit të mos kenë ku të shkojnë në mbrëmje dhe për këtë shkak nuk kemi nevojë për këtë. Duhet të kemi parasysh se çfarë po bëhet në vendet tjera. Nëse shohim se nuk kanë efekt masat, do të shkojmë në mbyllje të plotë të objekteve hotelerike në një orë të caktuar, më herët se sa është tani apo mbyllje të plotë të objekteve ku ka ngjarje kulturore”, tha Filipçe.

Filipçe thotë se se në të gjitha vendet po merren vendime të ngjashme.
Sipas tij, kriteri kryesor se pse po ndërmerren masat është kapaciteti i spitaleve për hospitalizim, dhe se në Maqedoni momentalisht ka mjaftueshëm shtretër të lirë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjorgievska: Një nga nëntë rastet e vdekjes është për shkak të cilësisë të dobët të ajrit

T E

Fushatë për përfshirje në fondet e obligueshme dhe vullnetare personale

Z H

Ndryshim të Programit për imunizim, vaksinat-KOVID në muajt e parë të vitit 2021

T E

Afati i dytë i regjistrimit në Universitetin “Shën Klimenti i Ohrit”, më së shumti vende të lira në Fakultetin teknik – Manastir

E.E.

Ministri Bekteshi takon Ambasadoren Bërns

Z H

Pendarovski: Vetëm nëse shteti kujdeset për secilin qytetar të tij, do të ketë shpresë për Republikën e Maqedonisë së Veriut

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...