Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Ora policore do të zgjasë dy javë

Shkup, 8 mars, Zhurnal – Ora policore e propozuar, aktualisht shqyrtohet të jetë vetëm për një periudhë dy javëshe, për aq sa zgjatë një cikël epidemioliogjik, deklaroi në një sqarim të tij, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Sipas tij, në dhjetë ditët e fundit është rritur incidenca e rasteve të reja me Kovid në Shkup, Kavadar, Negotinë dhe në Ohër, që ka rezultuar me shtimin e numrit të të shtruarve nëpër spitale.

“Vala nuk është e njëjtë sikur në nëntor, dhe ky është dallimi thelbësor. Është vështirë të thuhet tani nëse do të vazhdojë ky rritëm i shtimit, dhe nëse vallë do të ketë një pikë kulmore, megjithatë do të duhet të jemi të vëmendshëm dhe të gatshëm, dhe në këtë drejtim është dhe rekomandimi i Komisionit, për kufizimin e lëvizjes pas orës 22:00”, tha Filipçe, duke nënvizuar se nuk është shqyrtuar mbyllja gjatë fundjavave, dhe as shtyerja e regjistrimit të popullsisë.

Ministri i Shëndetësisë informoi ekipi që po vlerëson udhëzimet e vaksinës ruse, sot to të informojë se kush do ta pranojë të njëjtën, me gjasë të moshuarit në azilet e pleqve.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...