Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe paralajmëron heqjen e orës policore dhe organizimin e koncerteve

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në intervistën e tij në Kanal 5 sqaroi se gjendja epidemiologjike është e mirë.

Sipas tij, nuk ka hapësirë për shqetësim te qytetarët dhe nuk ka rrezik për organizim të nga organizimi i festave familjare dhe ngjarjeve kulturore gjatë kësaj vere.

“Tani për momentin jemi të qetë. Për këtë shkak ka edhe lehtësim të masave. Por, ne duhet të jemi të kujdesshëm, për arsye se virusi është i paparashikueshëm. Me kujdes e ndjekim gjendjen. E rëndësishme është se edhe pse ka valë në disa vende, nuk ka vdekje. Vaksinimi mbron nga vdekja”, tha Filipçe.

Ai sqaroi se nëse vazhdohet kështu, do të hiqet edhe ora policore, ndërsa pritet të ketë edhe koncerte gjatë kësaj vere dhe festa familjare.

“Nuk ka rrezik nga organizimi i këtyre ngjarjeve”, u shpreh Filipçe.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...