Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Po bëhen analiza nëse duhen masa shtesë

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Të gjithë e kemi vështirë, por duhet t`u përmbahemi masave preventive, situata përkeqësohet për shkak të mosrespektimit, thotë Filipçe.

Në paraqitjen e tij të sotme, Filipçe pranoi se numri i të infektuarve është rritur tre ditët e fundit, dhe theksoi se po bëhen analiza për të detektuar shkaqet.

“Është e vërtetë që numri i vdekjeve si rezultat i Covid-19 është rritur në ditët e fundit, në tre ditët e fundit. Më parë përqindja ishte 6.5, tani është rreth 8.Janë duke u zhvilluar analiza për shkaqet që çuan në rritjen e numrit të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19. Në fillim të javës së ardhshme, ne do të dimë se cila është arsyeja dhe për atë dhe nëse duhet bërë diçka shtesë”, tha sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ekspertët: Raporti për RMV do të jetë pozitiv me rekomandim të qartë për fillimin e negociatave

E.E.

Citopatologia Vidak tregon përvojën e saj pas vaksinimit

T E

Asgjë e realizuar nnga kanalizimi i premtuar në Tearcë

T E

Qeveria përsëritë premtimet e parealizuara dhe gjysmë të realizuara edhe në programin e ri 2020-2024!

E.E.

Todorov: Thonë se qëllimi i Mickoskit është ta shkatërron VMRO-DPMNE-në

E.E.

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë lindore

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...