Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipce prezantoi protokollin për punën e çerdheve

Shkup, 3 shtator, zhurnal.mk – Ministrat e Shëndetësisë dhe Punës dhe Politikës Sociale, Venko Filipce dhe Jagoda Shahpaska, në një konferencë të përbashkët për shtyp prezantuan protokollet për punën e kopshteve, të cilat, siç u njoftua, duhet të fillojnë të punojnë në 9 Shtator.

Grupet e fëmijëve do të organizohen në mënyrë që në kategoritë deri në 2 vjet të ketë një maksimum prej gjashtë fëmijëve, dhe në ato më të vjetra deri në 15.

Secili fëmijë do të ketë shtratin e tij, tavolinat do të jenë në një distancë prej të paktën 1.5 metrash. Pritja e fëmijëve do të jetë 10 minuta me një prind, i cili do të mbajë një maskë mbrojtëse.

Siç është njoftuar edhe më herët, hapësirat dhe oborret e çerdheve do të dezinfektohen rregullisht, çdo i punësuar do të ketë pajisje mbrojtëse personale dhe termometër me të cilin çdo fëmije gjatë hyrjes në objekt do t’i matet temperatura.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...