Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Qytetarët që u vaksinuan në Serbi do të mund ta marrin dozën e dytë në Maqedoni

Shkup, 27 mars – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për TV Sitel deklaroi se qytetarët që janë vaksinuar në Serbi do të mund ta marrin dozën e dytë në Serbi.

“Unë nesër do të bisedoj me kolegun tim Lonçar për të parë nëse mund t’i marrim të dhënat në mënyrë elektornike t’i vendosim në sistemin tonë. Nëse jo, ne pasdite biseduam dhe bëmë një modul në ueb-faqen e tanishme për ata qytetarë që duhet të paraqiten”, tha Filipçe.

Ai sqaroi se ata qytetarë tashmë me siguri kanë marrë termin për rivaksinim dhe vaksinimin dëshiron ta bëjnë këtë ne do ta planifikojmë në sistemin tonë.

Ndryshe, sot mijëra qytetarë të Maqedonisë shkuan në Serbi për t’u vaksinuar kundër COVID-19.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...