Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Sot do të mësojmë cilët deputet shkojnë në izolim, Kuvendi të punojë online

Shkup, 11 tetor – Shëndetësisë, Venko Filipçe, deklaroi se tani mund të punohet edhe nga shtëpia dhe se ky ka qenë rekomandim që nga fillimi i krizës. Filipçe shtoi se të gjithë duhet të bëjnë kujdes dhe të ruajn shëndetin e tyre.

“Ai është rekomandim i yni që nga fillimi i krizës. Tash që mundet të punojë nga shtëpia dhe online, atë ta bëjë. Kjo vlen edhe për Kuvendin. Deputetët duhet të jenë të vetëdijshëm, se në këtë mënyrë e ruajnë shëndetin e tyre, nuk ka nevojë për grupime dhe për të ndërmarrë një rrezik të tillë. Ja edhe tash fola me një pjesë të deputetëve që ishin të pranishëm këtu dhe e rekomandova të njëjtën”. Në pyetjen e TV21 se a ka dërguar ndonjë deputet në izolim, deputeti Jahoski, Filipçe me përgjigje: “Sot do të dimë, sepse ende po kryhet anketa epidemiologjike”, deklaroi Vvenko Filipçe – Ministër i Shëndetësisë.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...