Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe takohet me kreun e BFI-së, ja çka u morën vesh

Shkup, 19 prill, Zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe krerët e Kishës ortodokse maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, Kryepeshkopi i Ohrit dhe Maqedonisë së Veriut, z . z. Stefan dhe kryetari i Bashkësisë fetare islame, Reisul Ulema Haxhi Shaqir Efendi Fetai, sot biseduan për situatën aktuale me Kovid-19 në vend dhe për rreziqet e mundshme të grupimit gjatë festave të ardhshme fetare.

Filipçe në Fejsbuk njoftoi se në takim u pajtuan se të gjithë aktorët duhet të kontribuojnë në mënyrë aktive në betejën me pandeminë dhe u pajtuan për ta intensifikuar komunikimin në periudhën e ardhshme.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...