Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Të mërkurën fillon vaksinimi i punëtorëve shëndetësor

Shkup, 14 shkurt – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe nga vendkalimi Tabanovce falënderoi për ndihmën nga Serbia për vaksinat.

Ai vuri në dukje se vaksinimi do të fillojë të Mërkurën në Qendrën Klinike në spitalin modular.

Ne jemi gati të pranojmë vaksinat. Ata janë në rrugën e tyre për tu vendosur në frigorifer.

Vaksinimi do të fillojë të Mërkurën me punëtorët shëndetësor. “Shumë faleminderit Serbisë për solidaritetin,” tha ai.

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...