Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Filipce: Udhëheqësit fetarë duhet të bëjnë kujdes me tubimet fetare

Shkup, 6 prill, Zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, në emisionin “200” në Alsat, shprehu besimin e tij se në prаg të festave të ardhshme fetare, udhëheqësit e KOM-it dhe BFI-së nuk do t’i ftojnë besimtarët në tubime masive në tempuj, me çka do të kontribuonin për të parandaluar përhapjen e infeksionit.

“Ne diskutuam që në periudhën e ardhshme, në prag të gjitha festave, ne do të organizojmë një takim të përbashkët të gjithë aktorëve në qeveri dhe në komunitetet fetare për të treguar rëndësinë dhe seriozitetin e situatës dhe se apeli i tyre është i rëndësishëm. Nëse nuk ka thirrje për tubime, nuk do të ketë as tubime,” tha Ministri Filipçe.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...