Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe: Urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë parlamentare

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe porositi që urgjentisht të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë kuvendare.

“Deputetët duhet që në mënyrë unanime t’i votojnë dy paketat e masave për mborjtjen e popullatës dhe parandalimin e mëtejshëm të virusit”, tha Filipçe.

Filipçe thotë se masat bazohen tek analizat e Institutit për Shëndet Publik dhe përvojave ndërkombëtare dhe se masa të ngjashme momentalisht ka në disa shtete evropiane.

Ministri Filipçe thotë se nuk duhet të ketë anuimi për shkak se gjendja me virusin mbetet serioze.

“Ju rekomandoj qytetarëve se edhe masat dhe rekomandimet ekzistuse janë në interes të shndetit të tyre dhe duhet të respektohen. Spitalet po mbushen dhe të gjithë e dimë se nga secili prej nesh varet se si do të tejkalohet situata”, tha Filipçe.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kocijas: Bullgaria po destabilizon rajonin

T E

Mitreski: Opozita në Parlament bllokon gjithçka që është në interes të qytetarëve

E.E.

Çfarë ndryshime duhet të shqyrtohen në Ligjin për Mardhënie Pune?

E.E.

Tre infermiere në Klinikën Universitare në Shkup janë infektuar me coronavirus

admin

Ideja gjermane/Pse Ballkani i duhet Zonës Ekonomike Evropiane

T E

Draft raporti i UNESKO-s alarm për gjendjen e rajonit të Ohrit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...