Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filipçe zbarkon në Prilep, diskutohet situata epidemiologjike

Prilep, 28 nëntor – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot do të jetë për vizitë në Prilep ku do të bisedojë me kryetarin e Komunës së Prilepit, Ilija Jovanovskit për gjendjen aktuale me coronavirusin.

Pas rritjes së numrit të të infektuarve, Jovanovski kërkoi masa kufizuese shtesë në qytet.

Ministri dje në konferencë për shtyp tha se gati dy e treta e qyteteve ka ulje të rasteve të reja, ndërsa qytetet me gjendje kritike mbeten Kumnaova, Shtipi, Prilepi, Manastiri dhe Shkupi.

Vlerësimi i epidemiologëve, siç theksoi ministri, është se momentalisht nuk nevojiten masa kufizuese shtesë në Prilep dhe Manastir.

Postime të ngjashme

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...