Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Filipine, mbi 8 mijë policë me COVID-19

Policia filipinase njoftoi se midis radhëve të saj janë raportuar 8.008 raste të koronavirusit, prej të cilëve deri më tani 7.601 janë shëruar dhe 381 kanë vdekur

Mbi 8 mijë oficerë të policisë në Filipine kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit të ri (COVID-19) që nga shpërthimi në muajin janar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia Kombëtare e Filipineve njoftoi se midis radhëve të saj janë raportuar 8.008 raste të koronavirusit, prej të cilëve deri më tani 7.601 janë shëruar dhe 381 kanë vdekur.

Aktualisht rastet numri aktiv me COVID-19 tek anëtarët e policisë është 381.

Muajin e kaluar, policia hapi laboratorin e dytë të testimit për COVID-19 në spitalin e tyre të përgjithshëm, me planet që spitali të jetë në gjendje të testojë 150 oficerë në ditë.

Ndërkohë, vendi deri më tani ka raportuar gjithsej 424.297 raste të koronavirusit, përfshirë 387.266 të shëruar dhe 8.242 të vdekur.

Postime të ngjashme

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...