Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Filipinet goditen nga një tërmet 5 ballë

Një tërmet me magnitudë 5 ballë goditi rajonin Davao Oriental të Filipineve.

Instituti i Shkencave Vullkanike dhe Sizmologjisë i Filipineve (Phivolcs) raportoi se epiqendra e tërmetit që ndodhi në një thellësi prej 118 kilometrash ishte 54 kilometra në juglindje të komunës Governor Generoso të rajonit Davao Oriental.

Kryetari i Phivolcs, Renato Solidum, tha për mediat lokale se nuk është lëshuar paralajmërim për “cunami”, por që priten lëkundje të tjera.

Tërmeti nuk ka shkaktuar viktima dhe humbje materiale.

Postime të ngjashme

Netanyahu: Irani kërcënimi më serioz për Lindjen e Mesme

R Zh

Republika Çeke heq gjendjen e jashtëzakonshme pas gjashtë muajsh

R Zh

Përshkallëzohen tensionet në kufirin Rusi-Ukrainë, dy anije luftarake të SHBA pritet të mbërrijnë në Detin e Zi

S.B.

Roli i ushtrisë izraelite në incidentin në centralin bërthamor në Iran

S.B.

Venezuela po i braktis aeroplanët luftarakë rusë Sukhoi Su-30

S.B.

Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek, shkarkohet nga detyra

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...