Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Filloi rrënimi i objekteve ilegale në plazhet më atraktive të Ohrit

Nën sigurim të fuqishëm policor sot filloi aksioni i paralajmëruar për mënjanimin e ndërtimeve ilegale dhe pajisjes urbane nga plazhet në rajonin e Qytetit të Ohrit.

Për fillim hiqet dhe çmontohet platforma në liqenin para “Kuba Libre”, njëra nga plazhet dhe lokacionet më atraktive në bregun e Liqenit të Ohrit.

Aksioni ishte pritur duke marrë parasysh atë që para një jave në afërsi të disa plazheve pas urës së kanalit studentor në Ohër ishte sistemuar mekanizmi, ndërsa dje të gjitha objektet në atë pjesë ishin larguar nga sistemi për mbushje me energji elektrike.

Kryetari i komunës së Ohrit Konstantin Georgieski prej më parë paralajmëroi se do të hiqen të gjitha objektet dhe ndërtimet ilegale nga të gjitha plazhet të cilave u kanë skaduar marrëveshjet për koncesion, duke i përfshirë edhe pesë në fushëveprimin e PPU-së.

Postime të ngjashme

Vetëm 30% e territorit të vendit ka kanalizime

D V

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris

D V

Gjevgjelia dhe Demir Kapia sot regjistruan 43 gradë celsius, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta

D V

Mariçiq: Do të ketë përmirësime në Kodin zgjedhor, pres të votohet nga mesi i gushtit

D V

Pendarovski: Ende jemi të robëruar në të kaluarën

D V

Spasovski: Mbi 15 mijë qytetarë nuk mund t’i marrin letërnjoftimet, për shkak të bllokimit të Ligjit në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...