Fillon asfaltimi i rrugës së Bojanës

Shkup, 4 shtator – Sot ka filluar edhe asfaltimi i rrugës kryesore që lidh fshatin Bojanë të Shkupit me rrugën kryesore Shkup-Tetovë.

 

Projekti është realizuar në disa faza dhe është punuar sipas standardeve më moderne, ku përfshihet infrastruktura nëntoksore me kanalizim atmosferik si dhe trotuar nga të dyja anët e rrugës. Projekti realizohet nga kompania Ju-Baj 2 dhe finansohet nga Qyteti i Shkupit. Pritet që në ditët në vijim Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov ta pret shiritin dhe të bën përurimin e rrugës.

Related posts

Gjevgjelia dhe Demir Kapia sot regjistruan 43 gradë celsius, temperaturat vazhdojnë të jenë të larta

D V

Anketa e re e Brima Gallup: BESA vazhdon të ngrihet (Foto)

Z H

Formohet tornado në qytetin e Manastirit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More