Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Fillon mbledhja në BDI

Tetovë, 27 shkurt – Siç paralajmëroi dje Agjencia e Lajmve “Zhurnal”, në selinë e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut – BDI ka nisur para pak çastesh mbledhja e radhës e kryesisë së partisë, e dyta brenda kësaj jave me strukturat e partisë më saktë me degët e partisë së Ahmetit.

Nuk dihet ende se cilat janë temat, por jo zyrtarisht Agjencia e lajmeve Zhurnal mbrëmë informoi se sërish do të bisedohet për dy nga çështjet kryesore që kanë të bëjnë me regjistrimin e popullsisë dhe zgjedhjet Lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti si dhe kuorumi i ngushtë në Kuvend si dhe vlerësimi i punës së ekzekutivit.

Në mbledhje marrin pjesë edhe i ashtuquajturit grupi i zjarrit mes tyre Blerim Bexheti, Izet Mexhiti, Musa Xhaferi dhe Sadulla Duraki.

Postime të ngjashme

Bytyqi: Me mbështetje të drejtpërdrejtë financiare e kthejmë kreativitetin e ivent industries

R Zh

Në Dibër edhe një viktimë nga Kovid-19, deri më tani gjithsej 40

R Zh

Despotovski: Përkundër pandemisë, kompanitë në zonat TIR kanë rezultate pozitive ekonomike

R Zh

Sela: Është gënjeshtër që koalicioni ASh-AAA ka bllokuar pakon e pestë ekonomike

R Zh

MASH: Programe të reja mësimore për filloristët – bazë dhe nxitje për qasje kreative në mësim

R Zh

Qyteti i Shkupit së shpejti do të fillojë me implementimin e qarkullimit – transport i shpejtë me autobusë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...